Toggle navigation
Wisconsin Little 10 XC Championships - JV Boys
Additional Data
Show Age Grade Percent
Statistics and Analysis
Results Search
Plain Text View
Top Age Group Finishers Calculator
Submit Results Inquiry
See age grade % via the 'Additional Data' menu.
Wisconsin Little 10 XC Championships - JV Boys
Watertown, WI
Saturday, October 18, 2014
Timing by In Focus Timing
Click
here
for the TEAM results
Results Search
RESULTS SEARCH
Bib:
Place:
Sex:
City:
Age:
Place
TmPl
Bib
Name
Sex
Grade
School
Time
Pace
1
1
401
Kenny Holbrook
M
12
West Bend West
0:
18:11
5:52
2
2
404
Garrison Kozlowski
M
10
West Bend West
0:
18:19
5:54
3
3
431
Philip Maio
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
18:19
5:54
4
4
429
Chase Imberger
M
11
Wisconsin Lutheran
0:
18:19
5:54
5
5
426
Andrew Fink
M
12
Wisconsin Lutheran
0:
18:27
5:57
6
6
437
Michael Rouse
M
11
Wisconsin Lutheran
0:
18:28
5:57
7
7
412
Roman Skurek
M
9
West Bend West
0:
18:29
5:57
8
8
434
Adam Plough
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
18:37
6:00
9
9
428
Alex Huang
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
18:44
6:02
10
10
334
Andrew Kitzhaber
M
12
Watertown
0:
18:44
6:02
11
11
432
Matt Olson
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
18:47
6:03
12
427
Sheldon Habben
M
11
Wisconsin Lutheran
0:
18:48
6:03
13
12
405
Jarett Krause
M
11
West Bend West
0:
18:50
6:04
14
439
Zachary Stahle
M
12
Wisconsin Lutheran
0:
18:56
6:06
15
13
226
Jacob Smith
M
10
Beaver Dam
0:
19:00
6:07
16
14
407
Evan Patten
M
10
West Bend West
0:
19:16
6:12
17
15
271
Parker Ellis
M
10
Oconomowoc
0:
19:20
6:14
18
16
336
Keefe Little
M
9
Watertown
0:
19:27
6:16
19
17
409
Bryce Prinz
M
9
West Bend West
0:
19:33
6:18
20
18
331
Cole Flegel
M
11
Watertown
0:
19:38
6:20
21
19
278
Jon Mayer
M
10
Oconomowoc
0:
19:39
6:20
22
433
Will Olson
M
11
Wisconsin Lutheran
0:
19:40
6:20
23
20
410
Max Ruelle
M
9
West Bend West
0:
19:43
6:21
24
21
343
Ben Schmied
M
9
Watertown
0:
19:43
6:21
25
22
362
Daeton Dudovick
M
11
West Bend East
0:
19:45
6:22
26
23
342
Garrett Radtke
M
9
Watertown
0:
19:53
6:24
27
435
Doug Reinhardt
M
9
Wisconsin Lutheran
0:
20:00
6:27
28
24
311
Anthony Miller
M
11
Slinger
0:
20:00
6:27
29
25
312
Jeremiah Miller
M
11
Slinger
0:
20:01
6:27
30
26
308
Spencer Gruendeman
M
9
Slinger
0:
20:02
6:27
31
440
Jonathon Stamm
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
20:02
6:27
32
27
244
Dillon Dubey
M
11
Hartford Union
0:
20:05
6:28
33
28
237
John Binns
M
9
Hartford Union
0:
20:06
6:28
34
423
Aleks Abel
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
20:07
6:29
35
397
Lucas Gentz
M
10
West Bend West
0:
20:12
6:30
36
29
227
Avery Yaroch
M
11
Beaver Dam
0:
20:14
6:31
37
30
303
Alec Curran
M
10
Slinger
0:
20:14
6:31
38
31
370
Jordan Ketter
M
9
West Bend East
0:
20:20
6:33
39
413
Andrew Voss
M
11
West Bend West
0:
20:22
6:34
40
32
286
Carter Steinke
M
12
Oconomowoc
0:
20:23
6:34
41
33
245
Tyler Fassbender
M
12
Hartford Union
0:
20:27
6:35
42
34
269
Jarett Biver
M
9
Oconomowoc
0:
20:32
6:37
43
441
Andrew Zhou
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
20:33
6:37
44
392
Brad Clemetson
M
9
West Bend West
0:
20:33
6:37
45
35
338
Sean McCarthy
M
10
Watertown
0:
20:34
6:37
46
36
364
Nick Gergetz
M
11
West Bend East
0:
20:37
6:39
47
37
339
Collin McCloskey
M
11
Watertown
0:
20:38
6:39
48
399
Mitch Hader
M
12
West Bend West
0:
20:38
6:39
49
38
276
Brody Kurtz
M
10
Oconomowoc
0:
20:41
6:40
50
39
260
Ryan Schweitzer
M
10
Hartford Union
0:
20:42
6:40
51
40
277
Brandon Mauel
M
9
Oconomowoc
0:
20:44
6:41
52
41
313
Alex Moser
M
11
Slinger
0:
20:44
6:41
53
42
254
Matthew Melsheimer
M
10
Hartford Union
0:
20:46
6:41
54
43
252
Peter Landon
M
10
Hartford Union
0:
20:46
6:41
55
402
Jack Kehoe
M
12
West Bend West
0:
20:49
6:42
56
44
380
Tyler Unferth
M
10
West Bend East
0:
20:50
6:43
57
45
282
Jared Schrang
M
10
Oconomowoc
0:
20:53
6:44
58
280
Tyler Phetteplace
M
9
Oconomowoc
0:
21:01
6:46
59
46
224
Aaron Kremsreiter
M
11
Beaver Dam
0:
21:02
6:46
60
47
259
John Scepanski
M
11
Hartford Union
0:
21:08
6:49
61
438
Josh Schneider
M
10
Wisconsin Lutheran
0:
21:09
6:49
62
48
317
Dustin Swim
M
12
Slinger
0:
21:10
6:49
63
287
Peter Tell
M
11
Oconomowoc
0:
21:13
6:50
64
49
383
Cody Wojtasiak
M
11
West Bend East
0:
21:14
6:51
65
333
John Hertel
M
11
Watertown
0:
21:15
6:51
66
50
223
Ben Hartl
M
11
Beaver Dam
0:
21:15
6:51
67
241
Brandon Cherney
M
9
Hartford Union
0:
21:18
6:52
68
51
301
Brad Barnes
M
11
Slinger
0:
21:19
6:52
69
414
Theran Wanta
M
10
West Bend West
0:
21:21
6:53
70
316
Bryce Rufener
M
10
Slinger
0:
21:26
6:54
71
403
Hayden Kolowrat
M
9
West Bend West
0:
21:29
6:55
72
52
375
Zack Schneider
M
11
West Bend East
0:
21:30
6:56
73
395
Devin Gehrke
M
9
West Bend West
0:
21:30
6:56
74
270
Kyle Duffy
M
12
Oconomowoc
0:
21:30
6:56
75
393
Jeffrey Dick-Garci
M
10
West Bend West
0:
21:32
6:56
76
53
366
Adam Harmelink
M
11
West Bend East
0:
21:34
6:57
77
246
Kyle Hogan
M
11
Hartford Union
0:
21:35
6:57
78
305
Joey Dehays
M
10
Slinger
0:
21:35
6:57
79
344
Richard Smith
M
11
Watertown
0:
21:36
6:57
80
240
Peter Cherek
M
11
Hartford Union
0:
21:36
6:58
81
238
Garett Buchholz
M
11
Hartford Union
0:
21:38
6:58
82
248
Stamm Jacob
M
10
Hartford Union
0:
21:38
6:58
83
251
Peter Krug
M
10
Hartford Union
0:
21:39
6:58
84
291
Jake Winter
M
12
Oconomowoc
0:
21:39
6:59
85
332
Gabe Gromowski
M
9
Watertown
0:
21:40
6:59
86
371
Brandon Miller
M
11
West Bend East
0:
21:42
6:59
87
345
Carter Stanton
M
9
Watertown
0:
21:42
6:59
88
242
Cj Chiefe
M
10
Hartford Union
0:
21:44
7:00
89
355
Luke Albiero
M
10
West Bend East
0:
21:46
7:01
90
309
Chase Lowen
M
10
Slinger
0:
21:52
7:03
91
382
James Wieczorek
M
10
West Bend East
0:
22:00
7:05
92
249
Travis Kaja
M
9
Hartford Union
0:
22:03
7:06
93
304
Kai Dee
M
12
Slinger
0:
22:05
7:07
94
307
Chris Freeman
M
9
Slinger
0:
22:06
7:07
95
341
David Pankonen
M
12
Watertown
0:
22:12
7:09
96
289
Matt Tracy
M
10
Oconomowoc
0:
22:13
7:09
97
285
Evan Smith
M
10
Oconomowoc
0:
22:18
7:11
98
239
Brett Burkholz
M
12
Hartford Union
0:
22:20
7:12
99
253
Alex Mandel
M
11
Hartford Union
0:
22:22
7:12
100
337
Mike Marr
M
11
Watertown
0:
22:25
7:13
101
378
Jake Thomas
M
9
West Bend East
0:
22:33
7:16
102
281
Derek Pratt
M
11
Oconomowoc
0:
22:36
7:17
103
275
David Garczynski
M
10
Oconomowoc
0:
22:39
7:18
104
374
Jarrod Schneider
M
12
West Bend East
0:
22:54
7:23
105
255
William Ohm
M
11
Hartford Union
0:
22:56
7:23
106
425
Jake Corbett
M
9
Wisconsin Lutheran
0:
22:57
7:24
107
279
Sean Osborne
M
11
Oconomowoc
0:
22:58
7:24
108
319
Anthony Wichman
M
11
Slinger
0:
22:59
7:24
109
436
Ethan Rindfleisch
M
9
Wisconsin Lutheran
0:
23:00
7:24
110
369
Ben Johnson
M
10
West Bend East
0:
23:13
7:29
111
340
John McGorey
M
12
Watertown
0:
23:15
7:29
112
376
Baily Schuett
M
9
West Bend East
0:
23:22
7:32
113
396
Mason Geib
M
11
West Bend West
0:
23:32
7:35
114
357
Gunner Boettcher
M
9
West Bend East
0:
23:43
7:38
115
356
Austin Aliota
M
11
West Bend East
0:
23:48
7:40
116
361
Brian Corazzi
M
11
West Bend East
0:
23:53
7:42
117
54
225
Daniel Meyer
M
9
Beaver Dam
0:
23:57
7:43
118
320
Christian Young
M
11
Slinger
0:
24:17
7:49
119
406
Hunter Loenhard
M
9
West Bend West
0:
24:27
7:53
120
288
Kevin Tracy
M
12
Oconomowoc
0:
24:38
7:56
121
314
Alec Nelson
M
10
Slinger
0:
24:47
7:59
122
430
Keri Jackson
M
12
Wisconsin Lutheran
0:
24:58
8:02
123
256
Tyler Ojala
M
12
Hartford Union
0:
25:00
8:03
124
318
Andrew Umlauft
M
10
Slinger
0:
25:30
8:13