Toggle navigation
Wisconsin Little 10 XC Championships - Varsity Girls
Additional Data
Show Age Grade Percent
Statistics and Analysis
Results Search
Plain Text View
Top Age Group Finishers Calculator
Submit Results Inquiry
See age grade % via the 'Additional Data' menu.
Wisconsin Little 10 XC Championships - Varsity Girls
Watertown, WI
Saturday, October 18, 2014
Timing by In Focus Timing
Click
here
for the TEAM results
Results Search
RESULTS SEARCH
Bib:
Place:
Sex:
City:
Age:
Place
TmPl
Bib
Name
Sex
Grade
School
Time
Pace
1
1
198
Audrey Janik
F
10
Wisconsin Lutheran
0:
19:21
6:14
2
2
131
Megan Ludke
F
12
West Bend East
0:
19:27
6:16
3
3
60
Marlie Houston
F
11
Oconomowoc
0:
19:48
6:23
4
4
159
Abby Janto
F
11
West Bend West
0:
20:19
6:33
5
5
200
Sara Kieselhorst
F
12
Wisconsin Lutheran
0:
20:29
6:36
6
6
22
Lisa Labelle
F
12
Hartford Union
0:
20:33
6:37
7
7
201
Lauren Konkol
F
9
Wisconsin Lutheran
0:
20:43
6:40
8
8
158
Libby Brugger
F
11
West Bend West
0:
20:48
6:42
9
9
3
Caitlyn Kiekhaefer
F
12
Beaver Dam
0:
20:56
6:44
10
10
199
Kaitlyn Kieselhorst
F
9
Wisconsin Lutheran
0:
20:58
6:45
11
11
58
Abby Gonzalez
F
9
Oconomowoc
0:
21:00
6:46
12
12
4
Mercedes Krenz
F
11
Beaver Dam
0:
21:04
6:47
13
13
2
MacKenzie Helgemoe
F
11
Beaver Dam
0:
21:14
6:50
14
14
1
Kennedy Ferron
F
10
Beaver Dam
0:
21:14
6:51
15
15
204
Hannah Weide
F
12
Wisconsin Lutheran
0:
21:19
6:52
16
16
128
Georgia Harrison
F
11
West Bend East
0:
21:20
6:52
17
17
203
Alison Kuske
F
10
Wisconsin Lutheran
0:
21:21
6:53
18
18
63
Jane Nienhus
F
12
Oconomowoc
0:
21:23
6:53
19
19
91
Hannah Strachan
F
10
Slinger
0:
21:23
6:53
20
20
126
Emmalee Ciriacks
F
11
West Bend East
0:
21:24
6:54
21
21
8
Alyssa Zuhlke
F
12
Beaver Dam
0:
21:24
6:54
22
22
162
Brianna Renner
F
9
West Bend West
0:
21:25
6:54
23
23
93
Ali Wolf
F
10
Slinger
0:
21:25
6:54
24
24
61
Maddy Lee
F
10
Oconomowoc
0:
21:32
6:56
25
25
132
Elisabeth Rusch
F
11
West Bend East
0:
21:33
6:57
26
26
56
Emma Grace Bero
F
11
Oconomowoc
0:
21:37
6:58
27
27
5
Emma Kuntz
F
12
Beaver Dam
0:
21:39
6:59
28
28
133
Julie Schneiberg
F
11
West Bend East
0:
21:48
7:01
29
29
116
Ally Gwidt
F
11
Watertown
0:
22:00
7:05
30
30
160
Julia McClain
F
9
West Bend West
0:
22:00
7:05
31
31
62
Casey Makinen
F
9
Oconomowoc
0:
22:01
7:06
32
32
202
Megan Kuether
F
11
Wisconsin Lutheran
0:
22:04
7:06
33
33
20
Mallory Knight
F
10
Hartford Union
0:
22:05
7:07
34
34
7
Paige White
F
9
Beaver Dam
0:
22:08
7:08
35
35
161
Olivia McClain
F
9
West Bend West
0:
22:08
7:08
36
36
25
Ashley Melvin
F
11
Hartford Union
0:
22:15
7:10
37
37
24
Sydney Lukes
F
12
Hartford Union
0:
22:15
7:10
38
38
88
Madisen Majewski
F
12
Slinger
0:
22:18
7:11
39
39
21
Claire Koszewski
F
11
Hartford Union
0:
22:18
7:11
40
40
165
Brooke Zich
F
12
West Bend West
0:
22:24
7:13
41
41
92
Abby Verhunce
F
10
Slinger
0:
22:25
7:13
42
42
19
Mikala Hall
F
10
Hartford Union
0:
22:27
7:14
43
43
127
Raelee Ciriacks
F
12
West Bend East
0:
22:30
7:15
44
44
87
Kristin Klahn
F
11
Slinger
0:
22:32
7:16
45
45
86
Olivia Beyer
F
12
Slinger
0:
22:32
7:16
46
46
130
Kayla Laufer
F
10
West Bend East
0:
22:37
7:17
47
47
121
Bella Reichardt
F
12
Watertown
0:
22:37
7:17
48
48
57
Kelsey Brezenski
F
10
Oconomowoc
0:
22:38
7:17
49
49
119
Alissa Kaemmerer
F
11
Watertown
0:
22:38
7:18
50
50
26
Megan Zickert
F
10
Hartford Union
0:
22:45
7:20
51
51
115
Emma Flegel
F
12
Watertown
0:
22:48
7:21
52
59
Caroline Groth
F
12
Oconomowoc
0:
22:49
7:21
53
52
164
Katherine Wanie
F
9
West Bend West
0:
22:53
7:22
54
53
120
Valerie Otto
F
11
Watertown
0:
23:03
7:26
55
54
90
Anna Pedrick
F
10
Slinger
0:
23:08
7:27
56
55
117
Caitlin Hielsberg
F
9
Watertown
0:
23:26
7:33
57
23
Britney Lane
F
9
Hartford Union
0:
23:52
7:41
58
197
Laurel Hirschmann
F
11
Wisconsin Lutheran
0:
24:00
7:44
59
89
Lauren Neu
F
12
Slinger
0:
24:12
7:48
60
56
122
Claire Vitale
F
9
Watertown
0:
24:35
7:55
61
118
Kylie Jacobs
F
9
Watertown
0:
24:40
7:57
Page Notification
×