See age grade % via the 'Additional Data' menu.

National Kidney Foundation Capital City 5k
Madison, WI
Saturday, July 29, 2017

Timing by In Focus Timing
Awards Report


Place Bib Name Age Sex Team Pace NET Time Time
1 296 Benjamin Maas 21 m 5:37 0:17:28 0:17:28
2 312 Kelly McDermott 28 m Dimitra's Other Kidney 5:59 0:18:38 0:18:38
3 395 Ben Schumaker 35 m Team Angel Lung 6:15 0:19:28 0:19:28
4 369 Steven Redd 27 m 6:33 0:20:24 0:20:24
5 210 Austin Goetsche 14 m 6:33 0:20:24 0:20:24
6 333 Lucas Muzynoski 27 m 6:36 0:20:30 0:20:32
7 125 Craig Bollig 24 m Running to Remember Ben 6:43 0:20:51 0:20:55
8 486 Abri Brown 13 f Briar Strong 6:48 0:21:10 0:21:10
9 282 Randy Lee 52 m 6:55 0:21:29 0:21:32
10 334 Casey Nelson 33 m #livelikelyn 6:59 0:21:38 0:21:43
11 212 Michael Falk 51 m 7:00 0:21:47 0:21:47
12 475 Tom Alesia 51 m 7:00 0:21:47 0:21:48
13 227 Aaron Guenterberg 32 m 7:02 0:21:46 0:21:52
14 136 Dale Broeckert 35 m Team Angel Lung 7:03 0:21:56 0:21:56
15 348 Silas Oakley 12 m GHC-SCW Transformers 7:04 0:21:57 0:21:59
16 310 ray mccall 28 m 7:07 0:22:08 0:22:10
17 205 Carla Garces 27 f 7:08 0:22:11 0:22:11
18 249 Matt Johnston 34 m Lincoln Jogs 7:08 0:22:12 0:22:12
19 187 Dan Dye 45 m 7:15 0:22:31 0:22:35
20 404 Lee Skrupky 36 m Skrupky Strong 7:18 0:22:36 0:22:44
21 328 Sam Monnat 20 m 7:20 0:22:43 0:22:49
22 289 Eric LeVin 31 m 7:21 0:22:47 0:22:52
23 111 Lisa Bauer 38 f 7:22 0:22:54 0:22:54
24 497 Jonah Sebranek 15 m Fresenius Kidney Care 7:22 0:22:54 0:22:55
25 281 Joey Lee 14 m 7:25 0:23:02 0:23:04
26 326 Bryce Millikin 27 m Buying Green Bananas Again 7:25 0:22:59 0:23:06
27 190 Theresa Erickson 38 f 7:28 0:23:13 0:23:13
28 287 Dean Leonard 55 m 7:32 0:23:23 0:23:26
29 482 Michael Mattson 27 m 7:33 0:23:09 0:23:29
30 309 Eric Matthews 27 m 7:33 0:23:24 0:23:31
31 217 Adam Graf 22 m amazing team best team good job team 7:38 0:23:39 0:23:46
32 494 Julie Krbec 37 f 7:39 0:23:49 0:23:49
33 493 Quinn Thompson 14 f 7:39 0:23:49 0:23:50
34 351 Lucas Olson 42 m 7:40 0:23:48 0:23:53
35 268 Todd Koppa 41 m Running to Remember Ben 7:41 0:23:50 0:23:54
36 465 Anna-Lisa Doebley 24 f 7:47 0:23:54 24:13:00
37 499 Dana Fritz 35 f 7:49 24:20:00 24:20:00
38 370 Joe Reetz 48 m 7:49 24:16:00 24:21:00
39 240 Makenzie Hottinger 14 f 7:50 24:22:00 24:22:00
40 349 Jen Oikarinen 24 f Running to Remember Ben 7:50 24:14:00 24:22:00
41 500 Makayla Fritz 14 f 7:50 24:23:00 24:23:00
42 375 Jared Ritzer 35 m Team Monica 7:52 24:25:00 24:30:00
43 153 Renee Carlson 38 f California Blessing 7:57 24:34:00 24:43:00
44 150 Benjamin Carlson 36 m California Blessing 7:57 24:34:00 24:44:00
45 390 Patrick Schommer 50 m UnityPoint Health-Meriter 7:59 24:42:00 24:51:00
46 251 Mark Kienbaum 50 m Running to Remember Ben 8:00 24:46:00 24:53:00
47 288 Kimberly Leonhard 33 f Buying Green Bananas Again 8:00 24:48:00 24:55:00
48 477 Aiden Pyper 13 m Team Chris 8:08 25:12:00 25:18:00
49 102 James Anderson 43 m Team UW Health 8:08 25:15:00 25:18:00
50 483 Julia Michalski 18 f 8:10 25:06:00 25:25:00
51 245 John Jahn 13 m 8:12 25:08:00 25:29:00
52 258 Kaity Kliminski 15 f 8:13 25:15:00 25:33:00
53 316 Eden Meidl 15 f 8:13 25:16:00 25:34:00
54 178 John Davis 49 m 8:15 25:35:00 25:39:00
55 379 Patrick Roseboom 56 m 8:16 25:41:00 25:44:00
56 373 Lexi Richardson 17 f Give if All You've Got- Colin Barnes #2 8:19 25:48:00 25:52:00
57 394 Bryce Schulz 21 m Running to Remember Ben 8:21 25:51:00 25:59:00
58 146 Bridget Butler 31 f California Blessing 8:23 26:03:00 26:06:00
59 182 John Doebley 64 m 8:24 25:50:00 26:09:00
60 452 Isaiah Wood 14 m 8:26 26:13:00 26:13:00
61 445 Holly Wilmer 37 f UnityPoint Health-Meriter 8:26 26:09:00 26:14:00
62 386 Emily Schaidle 28 f 8:30 26:17:00 26:26:00
63 467 Neal Barney 62 m Rapid Eye Movement 8:33 26:25:00 26:37:00
64 241 Nicholas Hottinger 13 m 8:34 26:39:00 26:39:00
65 293 Mackenzie Loewenhagen 27 f UnityPoint Health-Meriter 8:36 26:39:00 26:44:00
66 222 Patrick Grimes 35 m 8:36 26:43:00 26:47:00
67 453 Suzanne Wood 36 f 8:37 26:42:00 26:47:00
68 384 Stephen Ruiz 26 m Team Jazz 8:38 26:25:00 26:52:00
69 425 Danielle Such 25 f 8:44 26:59:00 27:10:00
70 239 Emily Hottinger 17 f 8:45 27:14:00 27:14:00
71 413 Meghan Steinke 32 f Dimitra's Other Kidney 8:48 27:06:00 27:22:00
72 462 Steve Ziebell 41 m Team Jazz 8:49 27:08:00 27:24:00
73 202 Brad Fuhrman 32 m 8:52 27:28:00 27:34:00
74 181 Kenna Degner 26 f GHC-SCW Transformers 9:03 27:45:00 28:09:00
75 366 Devyn Prielipp 23 f 9:06 28:11:00 28:17:00
76 498 Margaret Jorgenson 35 f Team UW Health 9:07 27:26:00 28:22:00
77 393 Anne Schultz 53 f 9:08 28:15:00 28:26:00
78 140 Tim Brunow 37 m Buying Green Bananas Again 9:12 28:29:00 28:36:00
79 443 James Wilhelm 54 m UnityPoint Health-Meriter 9:12 28:07:00 28:38:00
80 215 Sam Govier 23 m amazing team best team good job team 9:15 28:38:00 28:46:00
81 149 Robert Caflisch 65 m 9:16 28:45:00 28:49:00
82 113 Jeffrey BeBow 46 m JennyLu 9:16 28:20:00 28:50:00
83 496 Jeremy Jorgenson 37 m Team UW Health 9:16 27:53:00 28:50:00
84 237 Michael Hoke 27 m 9:17 28:38:00 28:53:00
85 121 David Blough 47 m Team Phoenix 9:17 26:43:00 28:53:00
86 123 Morgan Bodwin 28 f UnityPoint Health-Meriter 9:19 28:56:00 28:57:00
87 435 Kimberly Walker 33 f Strelka's Striders 9:20 28:39:00 29:01:00
88 399 Leah Shaffer 36 f Tribute to Gary 9:20 28:48:00 29:02:00
89 485 Samantha Tarnoff 22 f 9:20 29:01:00 29:03:00
90 492 Alexandra Tarnoff 20 f 9:20 29:03:00 29:03:00
91 352 Surinder Pangli 60 m Team Pangli 9:23 29:06:00 29:11:00
92 259 Brian Klitzke 52 m UnityPoint Health-Meriter 9:25 29:08:00 29:17:00
93 252 Sara Kiley 37 f 9:29 29:08:00 29:30:00
94 253 Scott Kiley 39 m 9:31 29:13:00 29:35:00
95 179 Maggie Davis 14 f 9:32 29:16:00 29:38:00
96 254 Elijah Kinne 13 m GHC-SCW Transformers 9:33 29:28:00 29:41:00
97 408 James Sontag 32 m Tribute to Gary 9:34 29:34:00 29:44:00
98 185 Jamie Dowling 35 f Tribute to Gary 9:34 29:34:00 29:45:00
99 177 Connor Davis 14 m 9:34 29:25:00 29:46:00
100 345 Forrest Oakley 12 m GHC-SCW Transformers 9:35 29:45:00 29:48:00
101 347 Jason Oakley 48 m GHC-SCW Transformers 9:35 29:45:00 29:48:00
102 385 Alicia Ryan 30 f 9:36 29:43:00 29:50:00
103 291 Scott Lewis 63 m Team Dustin 9:40 30:02:00 30:03:00
104 359 Anne Phelan 44 f 9:42 30:00:00 30:10:00
105 228 Sarah Guenther 19 f GHC-SCW Transformers 9:42 29:57:00 30:11:00
106 472 Douglas Palmcook 44 m 9:43 30:02:00 30:13:00
107 424 Philip Hunerdosse 23 m amazing team best team good job team 9:44 30:08:00 30:15:00
108 466 Luke Cecil 43 m 9:46 29:48:00 30:23:00
109 266 Kaden Koppa 12 m Running to Remember Ben 9:48 30:24:00 30:28:00
110 442 Mark Weymier 66 m Tribute to Gary 9:51 30:24:00 30:38:00
111 255 Paul Kinne 49 m GHC-SCW Transformers 9:51 30:25:00 30:39:00
112 297 Jenny Maas 52 f 9:58 30:54:00 31:01:00
113 276 Steve Lawrence 48 m Team UW Health 9:59 30:51:00 31:03:00
114 380 Derek Rosenau 34 m 10:00 30:54:00 31:07:00
115 304 Jon Marek 31 m Team Angel Lung 10:06 29:59:00 31:25:00
116 184 Jessica Douglas 24 f 10:07 31:17:00 31:28:00
117 104 Stephen Anderson 52 m 10:07 31:17:00 31:28:00
118 368 Sheldon Rampton 59 m 10:09 31:19:00 31:34:00
119 436 judy weber 52 f 10:09 31:07:00 31:34:00
120 318 Katherine Mentel 13 f "Thanks I am d 0:10:12 31:23:00
121 234 Karen Haslow 68 f 10:13 31:32:00 31:47:00
122 364 Michael Pressman 65 m 10:13 31:31:00 31:48:00
123 412 Mark Steeber 52 m 10:14 31:36:00 31:49:00
124 317 Grace Mentel 13 f "Thanks I am d 0:10:15 31:33:00
125 238 Mike Holz 41 m "Thanks I am d 0:10:16 31:36:00
126 353 Sohang Patel 25 m Tribute to Gary 10:16 31:44:00 31:57:00
127 148 Dennis Butterfuss 39 m Team UW Health 10:18 31:46:00 32:03:00
128 324 Wayne Miller 59 m 10:19 31:20:00 32:04:00
129 299 Molly Maguire 67 f Team UW Health 10:20 31:57:00 32:09:00
130 280 David Lee 12 m 10:22 32:05:00 32:14:00
131 474 Henrica Bult 35 f Team Dano 10:22 32:05:00 32:15:00
132 283 Sherri Lee 49 f 10:23 32:10:00 32:19:00
133 298 Jessica Mac Naughton 39 f "Thanks I am d 0:10:25 32:02:00
134 387 Jennifer Schmidt 41 f UnityPoint Health-Meriter 10:25 32:07:00 32:24:00
135 338 Rebecca Nelson 41 f UnityPoint Health-Meriter 10:27 32:14:00 32:29:00
136 335 Grace Nelson 12 f UnityPoint Health-Meriter 10:27 32:15:00 32:30:00
137 195 Noah Fischer 33 m Team Angel Lung 10:27 30:23:00 32:31:00
138 264 Erinn Kolk 32 f Lukas's Legacy 10:28 32:04:00 32:32:00
139 194 Melissa Fischer 33 f Team Angel Lung 10:28 30:24:00 32:32:00
140 188 Amber Eisch 26 f Tribute to Gary 10:29 32:22:00 32:35:00
141 421 Alyssa Stucke 22 f 10:30 32:26:00 32:39:00
142 130 Jayanna Brault 29 f Team Angel Lung 10:31 31:16:00 32:44:00
143 128 Charlie Brault 29 m Team Angel Lung 10:32 31:17:00 32:45:00
144 468 Chris Barney 65 f Rapid Eye Movement 10:33 32:37:00 32:49:00
145 358 Holly Pfaff 24 f 10:34 32:23:00 32:53:00
146 417 June Stine 55 f UnityPoint Health-Meriter 10:35 32:24:00 32:55:00
147 274 Diane Kunz 60 f UnityPoint Health-Meriter 10:35 32:24:00 32:55:00
148 231 Chelsea Hanewall 30 f Lincoln Jogs 10:36 32:46:00 32:58:00
149 206 Bradley Gentert 38 m 10:36 32:42:00 32:58:00
150 169 Brad Crossman 47 m 10:38 32:50:00 33:03:00
151 314 Nikki Meanovich 27 f Team UW Health 10:44 33:06:00 33:23:00
152 171 Megan Crowe 37 f Team Olson 10:47 31:23:00 33:31:00
153 451 Benjamin Wood 38 m 10:55 33:53:00 33:57:00
154 450 Adeline Wood 12 f 10:56 33:55:00 33:59:00
155 396 Rebecca Schwei 31 f 10:56 33:23:00 34:01:00
156 300 Tom Malone 32 m 10:56 33:23:00 34:01:00
157 242 Pete Howery 31 m Lukas's Legacy 10:58 33:38:00 34:07:00
158 108 Dominik Awad 28 m Team Angel Lung 11:00 33:44:00 34:13:00
159 303 Abby Marek 32 f Team Angel Lung 11:01 32:49:00 34:16:00
160 193 Paul Falkenstein 51 m Team Jazz 11:04 33:58:00 34:25:00
161 103 Jessica Lynn Anderson 28 f UnityPoint Health-Meriter 11:05 33:29:00 34:27:00
162 165 James Christiansen 62 m 11:05 34:18:00 34:28:00
163 489 Finley Kamoske 10 f 11:05 34:30:00 34:30:00
164 134 Mary Brock 58 f 11:06 34:18:00 34:31:00
165 290 Diane Lewis 60 f Team Dustin 11:09 34:20:00 34:41:00
166 248 Ken Johnson 56 m 11:12 34:24:00 34:49:00
167 487 Nicole Duerst 31 f 11:17 35:05:00 35:05:00
168 329 Gloria Moy 43 f UnityPoint Health-Meriter 11:17 34:50:00 35:06:00
169 124 Madeleine Bohn 12 f UnityPoint Health-Meriter 11:17 34:50:00 35:06:00
170 147 Peggy Butler 51 f UnityPoint Health-Meriter 11:17 34:46:00 35:06:00
171 480 Leah Anderson 30 f 11:18 34:49:00 35:09:00
172 481 Aaron Raynor 30 m 11:18 34:50:00 35:09:00
173 476 Christian Elliot 11 m Fresenius Kidney Care 11:18 35:01:00 35:10:00
174 350 Erin Olson 37 f 11:19 34:58:00 35:10:00
175 101 Elizabeth Anderson 29 f Team UW Health 11:20 34:52:00 35:15:00
176 433 Tim Turner 25 m 11:21 35:06:00 35:17:00
177 244 Penny Hubbard 56 f 11:21 35:07:00 35:18:00
178 273 Katie Kuehnhold 33 f 11:21 35:00:00 35:18:00
179 218 Dana Grahler 32 f UnityPoint Health-Meriter 11:23 34:56:00 35:24:00
180 232 Carly Hanna 30 f 11:25 35:23:00 35:32:00
181 110 Aron Laughlin 36 m Team Dano 11:28 35:31:00 35:39:00
182 429 Ashley Teel 34 f 11:29 35:35:00 35:42:00
183 440 Catherine Wernberg 53 f UnityPoint Health-Meriter 11:30 34:53:00 35:45:00
184 230 Katie Gustafson 42 f UnityPoint Health-Meriter 11:33 35:29:00 35:54:00
185 167 Jennifer Covington 37 f Team Phoenix 11:33 33:45:00 35:55:00
186 166 Karen Clark 52 f 11:39 36:03:00 36:15:00
187 172 Gregory Czernecki 26 m 11:40 35:56:00 36:18:00
188 157 Adrienne Casper 38 f UnityPoint Health-Meriter 11:45 36:14:00 36:32:00
189 226 Wade Groleau 78 m Running to Remember Ben 11:47 36:12:00 36:39:00
190 214 Dustin Goodman 23 m Dimitra's Other Kidney 11:48 36:23:00 36:41:00
191 126 Kelsey Borne 28 f 11:49 36:28:00 36:44:00
192 470 Erin Fien 24 f UW Health OPO 11:49 36:21:00 36:46:00
193 469 Kirstin Slaughter 23 f UW Health OPO 11:49 36:21:00 36:46:00
194 376 Hannah Roberg 25 f Team UW Health 11:50 36:22:00 36:47:00
195 464 Clara Zwolanek 15 f 11:52 36:02:00 36:53:00
196 278 Mike Layton 55 m TEAM CL 11:52 35:03:00 36:53:00
197 397 Jan Seaton 52 f UnityPoint Health-Meriter 11:52 36:51:00 36:54:00
198 213 Andrea Goode 34 f Dimitra's Other Kidney 11:53 36:41:00 36:57:00
199 168 Beth Craig 41 f UnityPoint Health-Meriter 11:54 36:48:00 36:59:00
200 100 Christopher Anderson 12 m Team UW Health 11:54 37:00:00 37:01:00
201 365 Rebecca Price 42 f Team UW Health 11:55 37:00:00 37:02:00
202 305 Matthew Martin 40 m Team Pangli 11:55 36:41:00 37:02:00
203 457 sally zarling 57 f Team Martin 11:56 36:49:00 37:07:00
204 336 Lynda Nelson 48 f UnityPoint Health-Meriter 12:02 37:06:00 37:26:00
205 479 Cheyenne Brink 12 m Fresenius Kidney Care 12:03 37:17:00 37:28:00
206 323 Jane Miller 59 f 12:03 36:43:00 37:28:00
207 313 Danica Mckeighan 31 f UnityPoint Health-Meriter 12:03 37:09:00 37:29:00
208 478 JoAnn Brink 53 f Fresenius Kidney Care 12:05 37:25:00 37:35:00
209 211 Lisa Goetsche 46 f 12:06 37:22:00 37:38:00
210 460 Sharon Zelanka 51 f UnityPoint Health-Meriter 12:09 37:44:00 37:47:00
211 307 Alex Marx 31 m California Blessing 12:11 37:28:00 37:52:00
212 306 Abygail Marx 30 f California Blessing 12:17 37:48:00 38:12:00
213 422 Matthew Stucke 15 m 12:17 37:59:00 38:13:00
214 270 Nancy Koval 45 f Running to Remember Ben 12:19 38:06:00 38:19:00
215 107 Robyn Austin 49 f Running to Remember Ben 12:20 38:06:00 38:20:00
216 418 Michael Strelka 43 m Strelka's Striders 12:20 37:56:00 38:21:00
217 145 Amy Buencamino 43 f UnityPoint Health-Meriter 12:21 38:05:00 38:23:00
218 400 Elma Sia 60 f UnityPoint Health-Meriter 12:21 38:05:00 38:25:00
219 246 Patricia Janssen 46 f Team Pangli 12:22 38:14:00 38:27:00
220 343 Susan Nondahl 62 f UnityPoint Health-Meriter 12:25 38:18:00 38:36:00
221 372 Caitlin Richardson 26 f 12:31 37:28:00 38:56:00
222 180 Paul Davis 54 m UnityPoint Health-Meriter 12:33 38:41:00 39:02:00
223 122 Kim Blucher 36 f Dimitra's Other Kidney 12:33 38:46:00 39:02:00
224 321 Sheila Mercer 38 f Carrie On 12:36 38:31:00 39:12:00
225 416 Erin Stine 27 f UnityPoint Health-Meriter 12:37 38:44:00 39:15:00
226 198 Jim Brien 70 m Team Chris 12:42 39:19:00 39:30:00
227 456 Beng Yeap 53 f 12:44 38:43:00 39:35:00
228 292 Dave Little 53 m 12:49 39:35:00 39:50:00
229 444 Jane Wilhelm 54 f UnityPoint Health-Meriter 12:51 39:25:00 39:57:00
230 332 Janet Murphy 63 f UnityPoint Health-Meriter 12:52 39:42:00 40:00:00
231 265 Connie Koppa 67 f 13:02 40:09:00 40:32:00
232 463 Tiffany Sebranek 51 f Fresenius Kidney Care 13:05 40:12:00 40:42:00
233 236 Sara Hendrickson-Dash 58 f UnityPoint Health-Meriter 13:06 40:11:00 40:43:00
234 339 Kylee Nicholas 15 f Myke's Milers 13:07 40:42:00 40:46:00
235 341 Beth Nommensen 22 f Fresenius Kidney Care 13:10 38:30:00 40:56:00
236 189 Denise Engstrom 48 f Cheryl's Cheerleading Champions 13:18 40:34:00 41:20:00
237 383 Amanda Ruiz 26 f Team Jazz 13:19 40:58:00 41:25:00
238 461 Amy Ziebell 40 f Team Jazz 13:19 40:58:00 41:25:00
239 441 Rob Wernberg 56 m UnityPoint Health-Meriter 13:28 41:01:00 41:53:00
240 360 Anne Philip 34 f Strelka's Striders 13:35 41:52:00 42:14:00
241 220 Sue Green 51 f UnityPoint Health-Meriter 13:35 42:00:00 42:16:00
242 267 Landelin Koppa 68 m 13:40 42:05:00 42:28:00
243 431 Dhandeep Thind 23 f Team Pangli 13:40 42:18:00 42:31:00
244 204 Josh Galbraith 32 m Lukas's Legacy 13:43 42:11:00 42:40:00
245 203 Cassie Galbraith 30 f Lukas's Legacy 13:44 42:12:00 42:41:00
246 488 Stephen Phelps -1 m 13:47 42:13:00 42:50:00
247 216 Bridget Gracner 47 f UnityPoint Health-Meriter 13:49 42:00:00 42:58:00
248 344 Isavella Novak 13 f UnityPoint Health-Meriter 13:49 42:00:00 42:58:00
249 389 Cynthia Schoettler 49 f UnityPoint Health-Meriter 13:57 43:12:00 43:21:00
250 158 Jodie Castaneda 53 f UnityPoint Health-Meriter 13:58 42:52:00 43:27:00
251 229 Burke Gustafson 13 m Lincoln Jogs 14:02 43:15:00 43:38:00
252 159 Tami Cecil 43 f UnityPoint Health-Meriter 14:17 43:50:00 44:25:00
253 490 Josh Schoenfeld 19 m 14:18 43:51:00 44:28:00
254 243 Meiching Hu 44 f UnityPoint Health-Meriter 14:18 44:10:00 44:29:00
255 491 Jennifer Schmit 46 f 14:19 44:04:00 44:29:00
256 459 Rachel Zeimet 21 f 14:20 41:30:00 44:33:00
257 311 Dianne McCaughey 81 f UnityPoint Health-Meriter 14:29 44:45:00 45:03:00
258 423 Rebecca Stucke 29 f 14:33 44:54:00 45:13:00
259 221 Tiffany Green 43 f 14:40 45:19:00 45:36:00
260 263 Joe Kolk 32 m Lukas's Legacy 15:00 46:08:00 46:37:00
261 356 John Perez 76 m 15:04 46:35:00 46:50:00
262 233 Bridgette Hansen 38 f UnityPoint Health-Meriter 15:10 46:23:00 47:08:00
263 471 Javier Castaneda 53 m 15:22 47:12:00 47:48:00
264 409 Sheri Springer 50 f UnityPoint Health-Meriter 15:23 46:50:00 47:50:00
265 374 Thomas Richardson 29 m 15:26 46:26:00 47:58:00
266 405 Chris Slaby 33 m 15:29 47:17:00 48:07:00
267 439 Amber Weiland 32 f 15:29 47:17:00 48:07:00
268 106 Jim Austin 54 m Running to Remember Ben 15:30 47:39:00 48:13:00
269 367 Dan Prueher 66 m 15:37 48:07:00 48:33:00
270 137 Ellen Broeckert 64 f Team Angel Lung 15:47 47:34:00 49:04:00
271 138 Steve Broeckert 63 m Team Angel Lung 15:47 47:38:00 49:04:00
272 161 Myhis Chapman 39 f Team Olson 15:57 47:28:00 49:34:00
273 247 Elliot Jezo-Sywulka 24 m amazing team best team good job team 16:02 49:43:00 49:51:00
274 294 Bailey Lottes 23 f amazing team best team good job team 16:08 50:03:00 50:10:00
275 361 Anna Plautz 12 f SonyaStrong 16:29 50:01:00 51:15:00
276 363 Mark Plautz 42 m SonyaStrong 16:32 50:10:00 51:24:00
277 120 Rachel Bledsoe 38 f Team UW Health 16:41 49:37:00 51:51:00
278 327 Christine Monahan 54 f Team UW Health 16:41 49:38:00 51:53:00
279 342 Sandy Nommensen 53 f Fresenius Kidney Care 16:58 50:19:00 52:45:00
280 340 Mike Nicholas 37 m Myke's Milers 17:13 52:53:00 53:32:00
281 209 Diane Girdler 64 f Myke's Milers 17:13 52:52:00 53:32:00
282 371 Kaitlyn Retallick 27 f Josh Voss Strong 17:29 51:22:00 54:22:00
283 392 David Schreier 27 m Running to Remember Ben 17:30 53:37:00 54:24:00
284 484 Mike Mezera 31 m MTM 17:30 53:36:00 54:24:00
285 322 Danielle Mezera 31 f 17:30 53:37:00 54:26:00
286 381 Carl Roszak 58 m A Family Thing 17:35 53:58:00 54:39:00
287 382 Jennifer Roszak 51 f A Family Thing 17:35 53:59:00 54:39:00
288 200 Melissa Fry 42 f 17:51 54:38:00 55:30:00
289 199 Christopher Fry 12 m 17:51 54:38:00 55:31:00
290 131 Brigitta Brickl 34 f Cheryl's Cheerleading Champions 17:54 54:23:00 55:38:00
291 173 Dean Dahnert 61 m Cheryl's Cheerleading Champions 17:55 54:28:00 55:42:00
292 302 David Manz 21 m Davis Squad 18:02 54:33:00 56:05:00
293 446 Christi Winchel 53 f Davis Squad 18:03 54:30:00 56:05:00
294 447 Jacey Winchel 18 f Davis Squad 18:03 54:30:00 56:06:00
295 473 Laurie Palmcook 49 f 18:03 55:16:00 56:06:00
296 175 Amanda Davis 24 f Davis Squad 18:03 56:07:00 56:07:00
297 414 Sammie Stephan 21 f Davis Squad 18:03 56:07:00 56:07:00
298 262 Gary Koerner 21 m Davis Squad 18:03 54:35:00 56:08:00
299 176 Bill Davis 51 m Davis Squad 18:04 56:08:00 56:08:00
300 286 Kayla Lemmens 12 f SonyaStrong 18:22 55:49:00 57:05:00
301 285 Cindy Lemmens 38 f SonyaStrong 18:25 55:59:00 57:15:00
302 362 Kari Plautz 44 f SonyaStrong 18:25 56:00:00 57:15:00
303 139 Christine Brunow 37 f Buying Green Bananas Again 18:37 56:53:00 57:51:00
304 170 Shannon Crossman 47 f 18:46 55:37:00 58:19:00
305 325 Allison Millikin 30 f Buying Green Bananas Again 18:46 57:21:00 58:20:00
306 331 Shanna Mueller 24 f 18:55 57:53:00 58:50:00
307 115 Emma Behlen 23 f 18:55 57:53:00 58:50:00
308 116 Sandy Behlen 50 f 18:56 57:54:00 58:51:00
309 330 Patricia Mueller 52 f 18:56 57:54:00 58:51:00
310 223 Chelsea Groleau 29 f Running to Remember Ben 19:04 58:30:00 59:15:00
311 256 Lydia Kirchmayer 54 f Cheryl's Cheerleading Champions 19:04 58:05:00 59:17:00
312 319 Steve Mentel 44 m "Thanks I am d 0:19:06 58:18:00
313 454 Sterling Yabuta 27 f Strelka's Striders 19:06 59:00:00 59:23:00
314 250 Terri Kamenick 51 f Team RENZ 19:08 58:37:00 59:27:00
315 407 Suzanne Soetaert 50 f Team RENZ 19:08 58:37:00 59:28:00
316 320 Heather Mentel 43 f "Thanks I am d 0:19:08 58:23:00
317 398 Laura Seidl 33 f Team Phoenix 19:19 57:49:00 1:00:04
318 112 Jennifer Bazzanella 34 f Fresenius Kidney Care 19:32 58:00:00 1:00:44
319 105 Eden Armstrong 23 f SonyaStrong 19:39 59:53:00 1:01:06
320 143 Jeri Buckingham 40 f GV2LIV 19:46 1:00:23 1:01:27
321 160 Tom Chaoman 38 m Team Olson 19:53 59:43:00 1:01:49
322 377 Kathleen Roberg 65 f Team UW Health 19:56 59:45:00 1:01:57
323 277 Veronica Lawrence 45 f Team UW Health 19:56 59:45:00 1:01:58
324 118 Jon Bilse 43 m California Blessing 20:03 1:02:21 1:02:21
325 378 Sandra Rogers 68 f 20:05 59:50:00 1:02:27
326 219 Liz Gramley 37 f 20:05 59:50:00 1:02:27
327 208 David Girdler 69 m Myke's Milers 20:10 1:02:01 1:02:43
328 455 Tiffany Yapp 29 f UnityPoint Health-Meriter 20:19 1:02:44 1:03:10
329 279 Peggy Lea 62 f 20:26 1:01:50 1:03:32
330 438 Ryan Weber 41 m Carrie On 20:27 1:02:26 1:03:34
331 207 Michael Gerard 68 m 20:27 1:01:55 1:03:34
332 437 Lisa Weber 34 f Carrie On 20:28 1:02:29 1:03:39
333 430 Susan Teel 61 f 20:36 1:02:03 1:04:02
334 357 Janelle Peters 38 f Give if All You've Got- Colin Barnes #2 20:37 1:04:04 1:04:04
335 201 Allison Fuhrman 33 f 20:38 1:02:07 1:04:07
336 275 Lyle Kurtzweil 44 m Running to Remember Ben 20:57 1:03:37 1:05:06
337 235 Tara Hefty 34 f 21:05 1:02:47 1:05:32
338 434 Demetrius Walker 38 m 21:26 1:04:56 1:06:37
339 109 Sadie Awad 27 f Team Angel Lung 21:28 1:05:11 1:06:43
340 129 Greg Brault 62 m Team Angel Lung 21:28 1:05:14 1:06:45
341 127 Betty Brault 60 f Team Angel Lung 21:29 1:05:15 1:06:45
342 135 Angie Broeckert 35 f Team Angel Lung 21:29 1:04:38 1:06:47
343 196 Jan Fisher 68 f Team Angel Lung 21:29 1:04:44 1:06:48
344 197 Tom Fisher 67 m Team Angel Lung 21:29 1:04:44 1:06:48
345 260 Ryan Knight 34 m Team Angel Lung 21:31 1:04:51 1:06:52
346 261 Sherri Knight 33 f Team Angel Lung 21:31 1:04:48 1:06:53
347 186 Sue Dresen 57 f Josh Voss Strong 21:52 1:04:57 1:07:58
348 163 Tammy Chingway 42 f Team Chingway 21:55 1:05:57 1:08:07
349 162 Melissa Chingway 36 f Team Chingway 21:55 1:06:03 1:08:09
350 164 Todd Chingway 39 m Team Chingway 21:55 1:06:02 1:08:09
351 427 Mary Sundstrom 69 f Strelka's Striders 22:41 1:07:58 1:10:29
352 426 Donald Sundstrom 71 m Strelka's Striders 22:56 1:08:48 1:11:18
353 410 Ann Stassi 69 f Strelka's Striders 22:57 1:08:47 1:11:19
354 411 Thomas Stassi 69 m Strelka's Striders 22:57 1:08:51 1:11:21
355 114 Jenny BeBow 46 f JennyLu 22:58 1:08:24 1:11:23
356 355 Tom Peaslee 66 m Skrupky Strong 23:28 1:10:29 1:12:58
357 354 Lisa Peaslee 61 f Skrupky Strong 23:31 1:10:39 1:13:07
358 402 Brittney Skrupky 31 f Skrupky Strong 23:32 1:10:40 1:13:09
359 401 Annie Skrupky 34 f Skrupky Strong 23:36 1:10:51 1:13:20
360 403 Layne Skrupky 33 m Skrupky Strong 23:36 1:10:48 1:13:20
361 224 Devon Groleau 12 m Running to Remember Ben 23:37 1:11:55 1:13:24
362 225 John Groleau 53 m Running to Remember Ben 23:37 1:11:55 1:13:25
363 154 Sarah Carlson 36 f #livelikelyn 24:26: 1:13:03 1:15:57
364 152 Jeff Carlson 57 m #livelikelyn 24:28: 1:13:09 1:16:04
365 337 Nicole Nelson 31 f #livelikelyn 24:30: 1:16:08 1:16:08
366 151 Jayne Carlson 57 f #livelikelyn 24:30: 1:13:16 1:16:10